Stravou k silnější imunitě

04.04.2020

Imunita psů má hodně podobné fungování jako imunita lidí. Také její základ sídlí ve střevech a správná skladba jídelníčku je polovina vítězství. Jak ale imunitu nakopnout, když už přijde třeba nějaká nemoc?

Základem zdraví vašeho psa je strava. Je nejčastějším spouštěčem alergií a původcem většiny nemocí, jako jsou problémy s ledvinami, játry nebo kožní onemocnění. Vlivem nevyvážené stravy dochází k průjmům a rozladění celého organismu. 


Ať již krmíte psa granulemi nebo syrovým masem, důležitý je vyvážený poměr živin. Mějte vždy na paměti, že na pytli s granulemi jsou složky seřazené od nejhojněji zastoupené na prvním místě. Pozor! Složky, rozepsané procenty v závorkách vám ve skutečnosti neprozradí nic o tom, kolik toho v granulích skutečně je. Závorka znamená, že je dané složky určité procento z něčeho, ale zdaleka ne z celého objemu granulí. 


Granule také pes v žaludku tráví až 36 hodin, syrové maso, obzvláště mletiny, je do 12 hodin stráveno a zužitkováno. 

Jak tedy pomoci psovi nastartovat imunitu? 

Zažívání pomáhá nastartovat med. Perfektní, až zázračné účinky, mají také výtažky z colostra, které jsou první pomocí i po operacích a vážnějších zákrocích a díky imunoglobulinům překonají téměř každou nemoc. Lepší imunitě rovněž prospívá pročistit organismus od škodlivin, což skvěle zvládne například olej z ostropestřce. K farmakologickým přípravkům se uchylujte až v posledním případě, jsou pro tělo nejhůře stravitelné. 


Pro správné zažívání můžete pejskovi podávat také probiotika nejrůznějšího typu, vitamín B (pivovarské kvasnice), neprané dršťky nebo přípravky z mořských řas. Důležitá je především psychická pohoda psa, s níž jde zdraví ruku v ruce především. Tak jako u lidí...

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky